شرکت سینمایی ماهد فیلم در سال 1374 با اخذ مجوز رسمی از معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ثبت در اداره کل ثبت شرکتها به شماره 100065 با مشارکت گروهی از هنرمندان متعهد و باسابقه کشور تأسیس شد و فعالیت سینمایی خود را با ساخت فیلم سینمایی سرعت به تهیه کنندگی سید احمد میرعلایی و کارگردانی محمد حسین لطیفی آغاز نمود . در ادامه این مؤسسه فیلمهای سینمایی نظیر:دنیای وارونه به کارگردانی شهریار بحرانی ، وعده دیدار به کارگردانی جمال شورجه و مرثیه برف به کارگردانی جمیل رستمی، فرزند خاک به کارگردانی محمد باشه آهنگر و شب واقعه به کارگردانی شهرام اسدی همچنین بهشت اینجاست به کارگردانی حمید سلیمیان را تولید و عرضه نمود که هر کدام به نوبه خود موفقیتهای چشمگیری را به همراه داشت ، که در ادامه مختصری از آنها اشاره می گردد:
فیلمهای سینمایی سرعت و دنیای وارونه در ابتدای فعالیت شرکت تولید گردید که در جشنواره های داخلی نظیر فجر و ... سیمرغ و جوایزی دیگر را به خود اختصاص داد ...
فیلم سینمایی مرثیه برف علاوه بر دریافت سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی جشنواره فیلم فجر و چهار پروانه زرین جشنواره بین الملل فیلم کودک و نوجوان اصفهان و نیز جایزه جهانی سیفیژ ، ضمن حضور در برخی از جشنواره های خارجی معتبر و اخذ جوایز ارزشمند بعنوان نماینده مشترک سینمای ایران و عراق در مراسم اسکار سال 2006 نیز حضور یافته و مورد توجه مجامع جهانی قرار گرفته است .
 فیلم سینمایی وعده دیدار علاوه بر حضور و درخشش در جشنواره فیلم فجر ، سریال این کار هم در شبکه دو سیما مورد استقبال قرار گرفت .
فیلم سینمایی فرزند خاک علاوه بر حضور و درخشش در جشنواره های بین المللی در جشنواره فیلم فجر نیز سیمرغ زرین بهترین فیلم سال و سه سیمرغ دیگر از این جشنواره را از آن خود کرد و در جشن خانه سینما نیز رکورددار نامزدی یازده بخش اصلی و اخذ شش تندیس شده است . همچنین این فیلم جوایز اصلی جشن انجمن منتقدین سینمای ایران را دریافت نموده است .
فیلم سینمایی شب واقعه در جشنواره فیلم فجر نیز ضمن نامزدی دریافت ده سیمرغ ، موفق به اخذ چهار سیمرغ بلورین از آن جشنواره گردید و البته اخد جوایز و موفقیتها در سایر جشنواره های داخلی نظیر جشنواره مقاومت و جشن خانه سینما و ... و همچنین حضور شایسته بعنوان نماینده سینمای ایران در جشنواره های متعدد بین المللی و دریافت جایزه از جمله ( آسیاپاسفیک و ورشو و ...) را نیز برای این فیلم میتوان نام برد .
فیلم سینمایی بهشت اینجاست در جشنواره فیلم کودک و نوجوان موفق به دریافت دو تندیس گردید . لازم بذکر است کارگردان این فیلم حمید سلیمیان بود که اولین پروژه سینمایی خود را تجربه می کرد .
همچنین این شرکت در کنار تولیدات سینمایی به تولید برنامه برای شبکه های مختلف سیما نیز اهتمام داشته که میتوان به سریالهای موفق روایت انقلاب 1 و2 ، یاسهای کوچک ، آتش و شبنم ، پرده عشق ، راز ققنوس و تاصبح و همچنین فیلمهای تلویزیونی کاوش ، در دل تاریکی ، بعد از روز آخر ، پازل ، بازگشت ، برکت ، یکی از میان ما ، شیپورچی و ... اشاره داشت .
یادآور می شود محصولات این شرکت تا این مقطع زمانی ضمن دارا بودن جذابیت لازم از طبقه کیفی الف فرهنگی برخوردار و در زمره آثار ارزشی و هدفمند سینما و سیمای ایران بوده است .

mahed